2016: Nadešel čas

Vážení čtenáři,

ne nadarmo se říká, že v nejlepším se má skončit a současní Disidenti.org jsou již v mých očích na svém pomyslném vrcholu. Proto jsem se rozhodl, že od této chvíle navždy končím v redakci Disidenti.org a nebudu již mít nic společného s tímto webem a ani s tím, co se tu bude publikovat. Věřím však, že Jiří Schmied, který je majitelem domény, bude schopným redaktorem. Rovněž věřím, že zůstane nastavený trend – tedy uzavřené diskuze, které nabádaly různé trolly a měly tendenci odvádět od textů v článcích.

K ruce bude mít navrátivšího se Marka Řezanku, který má spoustu nápadů a řadu výborných článků. Věřím, že zůstane zachováno toto duo a nebude k němu přibývat žádná další – nedůvěryhodná – osoba. Přeji jim hodně úspěchů. Těšit se můžete především na dlouhou dobu chystaný článek Jiřího Schmieda o plzeňské „lavičce“ Václava Havla.

Na co si dát pozor

Konfidenti prostupují celým opozičním hnutím a každá ideologická pozice je jimi minimálně doublovaná. Není těžké je poznat – jsou nekonzistentní a nic zásadního nesdělují. Vždy touží po penězích a obvykle i po slávě. Nejen proto bych chtěl právě na tomto místě poukázat na propojení českého školství a tzv. nevládních organizací. Předsedkyně Akreditační komise Vladimíra Dvořáková je součástí správní rady neziskové organizace CEELI institut.[1] Tento v Praze sídlící institut si klade za cíl školit po celém světě soudce, státní zástupce apod. Někteří publicisté jej považují za prodlouženou ruku CIA.[2] Netřeba si tedy pokládat otázku, proč u nás školství vypadá tak, jak vypadá.

Existuje plán na atentát na prezidenta Zemana?

Asi všichni tušíme, kdo doslova pije krev současnému establishmentu. A víme, že poměrně velká část opozice je ve skutečnosti opozicí řízenou. Lze se tak domnívat, že případné obětování hlavy státu by mohlo z pohledu jistých kruhů „zabít dvě mouchy jednou ranou“ – odstranit nepohodlnou osobu a současně dostat pod své již připravené konfidenty její příznivce, které by pak bylo možné účelově směřovat podle své potřeby. Proto bych chtěl prezidentovi popřát nejen pevné zdraví, ale i dobrou ochranku.

Vyhlídky?

Za předpokladu, že by systém vydržel déle, zvažuji věnování se psaní knih a příležitostnému publikování na facebooku. Závěrem Vám popřeji mnoho štěstí. Domnívám se, že ho všichni budeme potřebovat. A proto bych i oběma výše uvedeným publicistům doporučil v dohledné době ukončení jejich činnosti. Naopak konfidentům věnuji písničku, která je o nich.[3]

Václav Bláha IV, 19. 6. 2016

[1]: The CEELI Institute – Boards & Management
[2]: Parlamentní listy – Štěpán Kotrba doplňuje Topolánka: CIA nemá v Praze cedulku na dveřích
[3]: Youtube – Tři Mušketýři – Jeden na všechny