Proč NWOO mystifikuje ohledně 9/11?

Se znepokojením lze již řadu let pozorovat dezinformace, kterých se opakovaně dopouští Jan Korál a NWOO. Po pseudovědeckých (ezoterických a ufologických – za všechny příkladem jen 3 odkazy [1] [2] [3]) mystifikacích a nesmyslech najednou vidíme dezinformaci ohledně 11. září 2001.[4] O tom, že oficiální verze 9/11 je nepravdivá (a také proč k události vůbec došlo), není sporu.[5] [6] [7] Za všechny odborníky, kteří oficiální verzi již dostatečně vyvrátili, uveďme příkladem dlouholetou práci amerických architektů a stavebních inženýrů.[8] Problém však je v tom, že místo toho, aby Jan Korál a NWOO i v dnešní době čtenáře seznamovali se skutečnými problémy v daném tématu (např. problematika nanotermitu, takřka volný pád budov WTC, pád WTC7 do vlastního půdorysu jako u řízených demolicí [9] [10] či prakticky nulová obrana vzdušného prostoru ze strany NORAD), tak na webu NWOO dostává skrze mystifikační článek Daniela Nováka prostor dezinformátor Dmitrij Chalezov (Dimitri Khalezov),[11] který již řadu let dehonestuje práci poctivých badatelů a rozšiřuje svou hypotézu o jaderném výbuchu. Jeho absurdní tvrzení jsou samozřejmě v rozporu s tvrzeními např. týmu Nielse Harrita, který prokázal stopy nanotermitu v troskách Světového obchodního centra.[12]

Zarážející však je, že sám Korál v ČT argumentoval v roce 2013 právě nanotermitem a na Harrita se odvolával.[13] A dokonce po svém televizním vystoupení (a následné bouřlivé diskuzi) sepsal článek, kde opět obhajuje své tvrzení, že příčinou kolapsu budov nebyl náraz letadel, ale nanotermit.[14] Proto je naprosto nepochopitelné, proč nyní dostává prostor mystifikace o jaderném výbuchu na webu NWOO. Teda nepochopitelné pro racionálně uvažující lidi. Nikoli pro Jana Korála, který je schopen věřit i na mimozemšťany a ve světovém dění se evidentně příliš neorientuje. Přístup Jana Korála k aktivismu nikdy nebyl správný. Zatímco já jsem vždy vyznával rozum a logiku a kritizoval jsem kult 2012, [15] tak Jan Korál zastával hodnoty přesně opačné a jako člověk, který o sobě tvrdí, že je astrolog, dokonce v reakci na můj článek proti kultu 2012 napsal dvoudílný článek.[16] [17] Následné dění mi samozřejmě dalo za pravdu a Jan Korál se mýlil. Nevšiml jsem si, že by se dodnes omluvil.

Lze předpokládat, že Jan Korál opět neuzná chybu, jak je jeho zvykem, a bude se vymlouvat, že jen chtěl ukázat nový názor a nechat čtenáře, ať si sami vyberou, čemu budou věřit. Toto alibi je nutné dopředu odmítnout. Kromě podpory mystifikace z jeho strany to navíc odporuje i jeho předchozím tvrzením a navíc lze namítnout, že na webu NWOO nejsou zastoupeny oficiální teze o 9/11, aby měl všechny hypotézy pohromadě. Z toho vyplývá, že pokud se Jan Korál a NWOO uchýlí k takovémuto tvrzení, tak se jedná jen o účelovou výmluvu. Jedinou správnou reakcí na vzniklou situaci bude, aby uznal konečně chybu a omluvil se.

Přiznejme si to, co víme již dávno. NWOO nejen aktivismu nepomáhá, ale i škodí. A čím dříve skončí, tím lépe. Mystifikace jednak shazují aktivismus v rámci široké veřejnosti a druhak můžou odvádět pozornost od důležitých témat. A proto tu musí být někdo, kdo poukazuje na nepravosti nejen mainstreamového zpravodajství, ale i toho alternativního.[18] A proto tu jsme my, disidenti.

Václav Bláha IV, 11. 12. 2014

[1]: NWOO – Video z přednášky Steevena Greera o podvodech s UFO
[2]: NWOO – Obama mluví o ještěřím mozku (reptilian brain – Bazální ganglia)
[3]: NWOO – Přehled současných dokumentů o mimozemšťanech a UFO
[4]: NWOO – 11. září 2001: nukleární demolice
[5]: Disidenti – Memento 9/11
[6]: Reuters – TV show exonerates Osama bin Laden
[7]: Britské listy – Zhroucení Twins stále oficiálně nevysvětleno?
[8]: World Trade Center Building 7 Demolished on 9/11? | AE911Truth
[9]: Youtube – wtc 7 collapse
[10]: Youtube – WTC7 — This is an Orange
[11]: 911thology Dimitri Khalezov
[12]: Youtube – Niels Harrit na TV2NEWS o nanotermitu
[13]: Youtube – Jan Korál v Hyde Parku ČT – Hnutí za pravdu o 11. září 2001 – 11.9. 2013
[14]: NWOO – Námitka, že látky v prachu z WTC ukazující nanotermit pocházejí z nátěrových barev, není na místě
[15]: Disidenti – 2012: Vesmírný podvod! Je ohroženo duchovno nebo rozum? (aktualizováno 6. 9. 2014)
[16]: NWOO – Odbočka k astrologii – 1/2 Příspěvek astrologie k pochopení dějů v dnešním světě
[17]: NWOO – Odbočka k astrologii 2/2 – Astrologické příčiny krize v letech 2012-2015
[18]: Disidenti – Protiproud jako nástroj mediokracie? (aktualizováno 8. 9. 2014)