Studium pod čepicí nebo pod Čepičkou?

Kauza Plzeňská politologie pokračuje. V září mne vyzval děkan Vařeka[1] k ukončení studia. Dobře byl seznámen s celou kauzou, situaci neřešil, ale takovéhoto chování se neštítil. Já mu přes studijní oddělení podal reakci v poslední zářijový den, která obsahovala nabitou dokumentaci – tedy mou správně provedenou práci, zadání, náležitosti textů a také některé z těch prací, které prokazatelně podmínky nesplnily, avšak zápočty za ně uděleny byly.

Vařeka mi neodpověděl, ale v říjnu mi přišlo vyjádření od prorektora Čepičky,[2] který je taktéž se situací dobře seznámen a také ji neřešil – asi měl zrovna na práci podepisování smlouvy s pracovnicí americké ambasády.[3] Čepička v reakci lhal, když tvrdil, že jsem prý vysvětloval neudělení zápočtu chybou v komunikaci s vyučujícími a pracovníky fakulty, což není pravda. Proto ho objektivně můžeme označit za lháře. Aniž by se mi univerzita obtěžovala dát vědět, tak mi vzápětí sama ukončila studium – inu „vzdělávací“ instituce plná „ušlechtilých“ charakterů. Šanc[4] a Piknerová[5] si tak mohou dělat co chtějí – krytí mají.[6][7]

Uvidíme, co na to členové Akreditační komise.[8] Budou mlčet jako doposud a tvářit se, že se jich to netýká nebo se osmělí? A uvědomují si, že mlčení je souhlas a nejlepší potvrzení toho, že píšu pravdu? Resp. kdyby tomu tak nebylo, jak snadné by bylo celý spor ukončit. Je tak zřejmé, že záležitost bude mít ještě dohru.

Václav Bláha IV, 5. 11. 2015

[1]: Západočeská univerzita – doc. PhDr. Pavel VAŘEKA, Ph.D.
[2]: Západočeská univerzita – doc. Ladislav ČEPIČKA, Ph.D.
[3]: Plzen.cz – Americká ambasáda bude další dva roky podporovat provoz US Pointu
[4]: Západočeská univerzita – PhDr. David ŠANC, Ph.D.
[5]: Západočeská univerzita – PhDr. Linda PIKNEROVÁ, Ph.D.
[6]: Disidenti.org – Americké kádry na univerzitě v Plzni?
[7]: Disidenti.org – „VUML“ TOP 09 v Plzni?
[8]: Akreditační komise – Složení Akreditační komise