Údajní Anonymous chystají operaci proti vládě Saúdské Arábie

Skupina označující se jako Anonymous vyzývá k akci proti vládě Saúdské Arábie kvůli chystané popravě mladého saúdského muže jménem Ali Mohammed Baqir al-Nimr, který se účastnil protestů v rámci tzv. Arabského jara. Tuto akci Anonymous označují jako Op Nimr (operace Nimr) a používají hashtagy #OpNimr a #FreeNimr.

27. května 2014 byl odsouzen k trestu smrti za trestné činy, které zahrnovaly účast na demonstracích proti vládě, napadení bezpečnostních sil, vlastnictví kulometu a ozbrojená loupež, když mu bylo 17 let. Zdá se, že soud založil své rozhodnutí na „doznání“, o kterém Ali al-Nimr řekl, že bylo vynucené mučením a špatným zacházení, a zamítl dále vyšetřovat toto obvinění.,“ píše Amnesty International.[1]

První video od údajných Anonymous uvádí:[2]

Zdravíme vás občané světa. Jsme Anonymous. Op Nimr začala. Ali Mohammed al-Nimr, nevinný mladý dospívající chlapec, byl v Saúdské Arábii odsouzen k trestu smrti a my nebudeme jen stát a dívat se. Každý rok zemřou stovky nevinných lidí kvůli vládě Saúdské Arábie a za své nyní budou za své činy potrestáni. Po zadržení v zařízení pro mladistvé pachatele byl Alimu údajně odepřen přístup k obhájci a byl podroben mučení. Aktivisté také tvrdí, že byl donucen podepsat přiznání, které vytvořilo základ případu vedeného proti němu. Samozřejmě se odvolal, ale odvolací slyšení se konalo v tajnosti a očividně bylo zamítnuto. Nyní, když jsou všechny zákonné možnosti vyčerpány, může být Ali kdykoliv ukřižován. Aktivisté se domnívají, že vláda Spojeného království, která je spojencem Saúdské Arábie, může udělat něco pro zastavení popravy a vyzývají ji, aby zasáhla. Organizace spojených národů se dostala pod palbu za to, že dala Saúdské Arábii klíčovou pozici ohledně lidských práv – přestože tato země má „pravděpodobně nejhorší záznam [ohledně lidských práv] na světě.“ To je důvod, proč potřebujeme vaši pomoc šířit tuto informaci na všech sociálních médiích a použít hashtag #OpNimr a #FreeNimr. Děkujeme za vaší podporu. Jsme Anonymous. Jsme legie. Neodpouštíme. Nezapomínáme. Očekávejte nás!

Druhé video od údajných Anonymous uvádí:[3]

Zdravíme vás občané světa. Jsme Anonymous. Tato zpráva patří královi Salmánu bin Abd al-Azízovi a vládě Saúdské Arábie. V předchozím videu jsme požadovali propuštění Ali Mohameda al-Nimra. Zdá se, že jste ignorovali náš vzkaz a video směřující k vám. Protože jste ignorovali naše přání, provedeme akci proti vaší ignoranci. 13 soudců již schválilo trest smrti pro Ali Mohameda al-Nimra, což znamená, že už ji musí povolit jen král Salmán bin Abd al-Azíz. Nemůžeme to dovolit a nedovolíme to. Ministerstvo spravedlnosti bylo před pár dny offline díky nám a budeme pokračovat proti dalším vládním webovým stránkám. Seznam cílů naleznete na Pastebinu. OpNimr nyní dosáhl druhé fáze, saúdská vládo, nebyl dobrý nápad nás rozhněvat. Doufáme, že nás tentokrát poslechnete a propustíte tohoto mladého muže. Bude s vámi zacházeno jako s virem a my jsme lék. Jsme Anonymous. Jsme legie. Neodpouštíme. Nezapomínáme. Očekávej nás saúdská vládo.

Doplňující informace k #OpNimr
hlavní Pastebin pro OpNimr
seznam cílů
výzva saúdské vládě
články o #OpNimr

Zdroje
[1]: Amnesty International – Saudi Arabia: Stop execution of Ali al-Nimr
[2]: Youtube – Anonymous – #OpNimr
[3]: Youtube – Anonymous – OpNimr – Message 2