Dick Cheney opět varoval před opakováním 11. září

Americký viceprezident Dick Cheney již potřetí varoval před opakováním teroristických útoků ve stylu 11. září. Při svém poslední varování na konci srpna v rozhovoru s americkou CNN uvedl, že by takový útok mohl být více smrtící.[1]

Viceprezident Cheney v rozhovoru řekl, že je prezident Obama zodpovědný za vzestup Islámského státu (ISIS), když v Iráku nenechal stabilní sílu a vytvořil tak vakuum, které zaplnil ISIS. Na otázku, zda jak je ISIS nebezpečný pro Spojené státy uvedl:

Myslím, že je [Islámský stát] mimořádně nebezpečný, zčásti kvůli jejich schopnosti verbovat ze Spojených států. Lidé se stanou členy ISIS, jdou do Sýrie, Iráku a tak dále. (…)

Moderátorka položila otázku, zda bychom mohli vidět další útok na Spojené státy ve stylu 11. září. Cheney řekl:

Myslím, že uvidíme další útok na Spojené státy ve stylu 11. září s mnohem více smrtícími zbraněmi. Bojím se, že by mohli použít chemické, biologické, nebo jaderné zbraně. Pamatujte si, zbraně, které použili 11. září, byly letenky a nože na krabice. To byl pro nás těžký a hrozivý den, tři tisíce obětí. Bude jich více, pokud použijí více smrtící zbraně.

První varování od Cheneyho přišlo v červnu 2014 v rozhovoru s rozhlasovým moderátorem Hughem Hewittem.[2]

Hughe Hewitt: „Myslíte si, že se dostaneme přes toto desetiletí bez masivního útoku na [naši] vlast?

Dick Cheney: „Pochybuji. Pochybuji. Myslím si, že bude další útok. A myslím, že je pravděpodobné, že bude daleko nebezpečnější než ten poslední. Stačí si jen představit, co by se stalo…

Druhé varování se objevilo v říjnu 2014.[3] V rozhovoru s komentátorem Billem Kristolem řekl Cheney:

Takže jsme ve velmi nebezpečném období a myslím, že je více nebezpečné než období před 9/11…Myslím, že 9/11 se ukáže být zdaleka ne tak špatné, jako další útok proti Spojeným státům s velkým počtem obětí – který, pokud k němu dojde, bude něco mnohem smrtelnějšího než letenky a nůž na krabice.

Připomeňme si, že Cheney není jediný, kdo varuje před dalším 11. zářím. Podle Zbigniewa Brzezinskiho může být další 11. září jaderné.

Nezapomínejme na již dávno zdokumentovaná fakta a dejme si je do souvislostí.[4 – 7]

[1]: CNN – Dick Cheney warns of potential 9/11 with ‚much deadlier weapons‘
[2]: Hughe Hewitt – Vice President Cheney On The Collapse Of The Obama Foreign Policy
[3]: The Weekly Standard – Cheney: ‚Very Dangerous Period … More Threatening Than the Period Before 9/11‘
[4]: Disidenti.org – Memento 9/11
[5]: Disidenti.org – Obchodníci se lží: Na cestě k válce
[6]: Disidenti.org – Spin doctoring = Obchod se lží
[7]: Disidenti.org – Song pokrytců