Doplněk v prohlížeči upozorní na „putinovskou propagandu“

Pokračuje mediální hon na ty, kteří mají názory odlišné od toho jediného správného názorového proudu. Po seznamu více než 40 webů šířících údajně ruskou propagandu od Juraje Smatany – dle webu Echo24 šířící ruské lži – je tu další krok směrem k manipulaci a očernění jiných názorů. Doplněk do webového prohlížeče Google Chrome vás upozorní v případě, že vstoupíte na některé weby ze seznamu.[1]

Tvůrci doplňku do webového prohlížeče Google Chrome s názvem Upozornění na putinovskou propagandu využili seznam 42 českých a slovenských webů, které podle Juraje Smatany šíří proruskou propagandu o zhýralém Západě.[2]

V popisu doplňku se píše:

Upozornění na weby, které vědomě či nevědomě šíří putinovskou propagandu. Seznam českých a slovenských stránek je vytvořen aktivistou a učitelem dějepisu Jurajem Smatanou.
V případě, že se nacházíte na stránce, která je zařazena v tomto seznamu, zobrazí se Vám napravo od webové adresy ikonka, která se podobá sovětské vlajce (srp a kladivo).

Obrázek: Takto funguje doplněk pro prohlížeč Google Chrome

Zajímavé, ne všechny webové stránky ze seznamu jsou takto označeny – např. Dolezite.sk, Osud.cz nebo Protiprudu.org – nicméně většina je „ocejchovaná“ výše uvedeným obrázkem.

Zdroje
[1]: Internetový obchod Chrome – Upozornění na putinovskou propagandu
[2]: Denník N – Proruskú propagandu o zhýralom Západe u nás šíri 42 webov