Havlova lavička? Nikoli za 300 000 Kč ale pouze za 230 000 Kč

Blíží se komunální volby, rozpočet Hradce Králové je ve stamilionových dluzích, politici mluví rozumných útratách a investicích. V tom všem médii proplula zpráva o instalaci tzv. Lavičky Václava Havla za 300 000 Kč. Lavička zmizela z agendy téměř všech médiích stejně rychle, jako se objevila. Jaký je nynější stav a co se nám podařilo zjistit? To se dočtete v následujícím textu.

Vyšetřování začalo článkem Havlova lavička za 300 000 Kč, ve kterém jsem poukázal na zprávy z médií ohledně této lavičky a odeslal dotazy několika lidem z Magistrátu města Hradec Králové.

V článku Kauza Havlovy lavičky za 300 000 Kč pokračuje… byly uveřejněny odpovědi z magistrátu, zároveň byl odeslán e-mail Knihovně Václava Havla, o.p.s.

Zjistili jsme také, informaci o hlasování městské rady, viz následující obrázek:

Zde starý příběh končí a nový začíná. Knihovna Václava Havla na otázku ohledně ceny odpověděla:

Vážený pane Schmiede,

děkuji za zájem. Přesný rozpočet zná město. Samotné pořízení Lavičky Václava Havla (bronzový patinovaný objekt, s týkovým dřevem a originálními skleněnými prvky podle návrhu Bořka Šípka) který vytváří pamětní místo, včetně licence na užití jména Václava Havla je 230 000,-Kč.

Na městě je, aby zajistilo místo, které je třeba osadit vzrostlou lípou, upravit toto místo pro umístění Lavičky, zajistit informační ceduli, někdo chce třeba i domontovat kamery, zorganizovat odhalení…. tedy tato cena není konečná a abych řekla pravdu, celkový rozpočet neznám.

Doufám, že takto informace postačuje, pokud by Vás ještě něco zajímalo, ráda se pokusím o odpověď.

Lavička Václava Havla - ČB

Foto: Lavička Václava Havla v areálu Jihočeské univerzity