Reportáž od Bilderbergu 2016

Následující reportáž se snaží popsat dění v Drážďanech v době (9. až 12. června 2016), kdy se v hotelu Taschenbergpalais konalo setkání Bilderberg. Přítomen jsem byl ve městě od rána 9. do večera 11. června, poslední den mi tedy unikl. V reportáži čerpám z dalších zdrojů – zejména z videí a fotografií ostatních lidí, kteří o Bilderbergu informují. Na konci reportáže je seznam odkazů, kde se dozvíte další informace.

Na úvod krátká videoreportáž:

Před konáním Bilderbergu

O Bilderbergu v Drážďanech jsme předem informovali v článcích zde, zde a zde. Na oficiálních stránkách Bilderbergu si můžete přečíst seznam témat, která se tam řešila, a seznam účastníků.

Policie ještě před začátkem setkání postavila kolem hotelu zátarasy, jak ukazuje video německého deníku Sächsische Zeitung. Navíc již 20. května 2016 vedení města Drážďany vydalo zákaz shromažďování více než 15 osob kolem hotelu Taschenbergpalais (viz tato mapa) od 8. do 12. června.

Policie spolkové země Sasko před konáním konference Bilderberg oznámila, že denně bude k dispozici zhruba 400 policistů s tím, že vypomůžou také policisté ze spolkových zemí Durynsko a Sasko-Anhaltsko.

Čtvrtek 9. června
Ráno po páté hodině jsem dorazil k hostelu, kde jsem byl ubytován. Poté jsem ještě ráno vyrazil na obhlídku místa. Ráno v 7:15 byli kolem hotelu Taschenbergpalais pouze policisté s policejními vozy (FOTO) – většinou šlo o dodávky, některé měly na střeše kameru (FOTO).

Po deváté hodině postupně začali přibývat lidé, kteří se přišli zajímat o Bilderberg (FOTO). Po poledni jsem narazil na místě s názvem Sophienstrasse na menší protestní happening (VIDEO).

Během dne začali přijíždět návštěvníci Bilderbergu. Objevily se zprávy, že mohli přijíždět (a poté i odjíždět) jiným než hlavních vchodem. Pokud však využili hlavní vchod, přijelo postranní bránou (FOTO) černé auto, před hlavních vchodem (FOTO) vysadilo návštěvníka a poté odjelo přední bránou (FOTO) pryč.

Pátek 10. června
V pátek ještě přijížděli další návštěvníci Bilderbergu (FOTO). Tento den jsem toho nic nenatočil a pořídil jen pár fotek, nic moc nového nepřibylo. Bilderberg začal předchozí den a demonstrace byly nahlášeny až na následující dva dny.

Před vchodem do hotelu byly dva sloupy, na jednom z nich byla přidělaná plaketa Rotary Club (FOTO) a na druhém plaketa Lions Club (FOTO) – proč to zmiňuji? Někteří považují tyto skupiny za jakési předstupně svobodného zednářství. Ostatně zakladatel Lions Clubu byl svobodní zednář.

Večer dorazili k hotelu s bilderbergovci také Jan Korál z hnutí New World Order Opposition (NWOO.org) se svou kolegyní.

Sobota 11. června
V pátek večer se mi na webu Infowars podařilo najít video s policejními vodními děly a obrněným transportérem nedaleko místa, kde se měl konat protest proti Bilderbergu. V sobotu ráno se mi tato vozidla povedlo najít (VIDEO, FOTO)

Od 13:00 do 20:00 byla naplánována demonstrace proti Bilderbergu na náměstí Neumarkt, což je kousek od hotelu Taschenbergpalais. Na pódiu řečnil představitel této demonstrace (VIDEO, FOTO). Proslovy byly prokládány hudbou. Anja Heussmann (FOTO), jedna z organizátorek demonstrace na facebookové události a členka hnutí Love Storm People, poskytla rozhovor (VIDEO).

Nedaleko náměstí byl nějaký hluk a policejní vozy tam měly zapnuté majáky. Šlo o demonstraci německé Antify, která se vymezovala proti antibilderbergové demonstraci. Najednou z jedné strany demonstrace přijely v řadě za sebou policejní dodávky a mezery mezi nimi vyplnili policejní těžkooděnci (avšak bez štítů) (FOTO). Z jiné ulice přijel velký vůz s protestním happeningem ze Sophienstrasse (FOTO, VIDEO).

Protestní pochod Antify prošel kolem těchto vozů, ke střetům mezi oběma skupinami nedošlo, přinejmenším jsem si toho nevšiml. Došlo však ke slovním přestřelkám. Antifa po projití kolem policejních vozů zamířila pryč z náměstí (VIDEO).

Na náměstí rozdávali letáky ohledně Bilderbergu a NATO, oskenované jsou ke stažení zde, zde a zde.

Večer, ještě před skončením demonstrace, jsem odešel na hostel sbalit si věci a odjel domů.

Neděle 12. června
Neděli pokrytou nemám, v Drážďanech však zůstal Jan Korál s kolegyní viz Youtube kanál TVNWOO.

Protest, který se v sobotu konal na náměstí Neumarkt, se přesunul na náměstí Postplatz, podle facebookové události probíhal od 10:00 do 18:00. Demonstrující vytvořili ze stojících lidí velké srdce (FOTO). Na demonstraci vystoupili i němečtí rapeři (VIDEO).

Další informace
Hodně informací naleznete na facebookové události protestu proti Bilderbergu – Bilderberg Demo 2016 Dresden

Videa
Spoustu videí naleznete na Youtube kanálu TVNWOO
Disidenti.org – Bilderberg 2016 – všechna videa dohromady
Disidenti.org – Obrněné vozy německé policie kousek od Bilderbergu 2016
Youtube – Bilderberger Meeting 2016

Fotografie
Anja Heussmann – Abschluss vorm Kempinski :D
Disidenti.org – Bilderberg 2016
Jens Witschel – ANTI BILDERBERG DEMO&Bilderberger Umzingeln!11/12.06.2016